II Leśny Bieg Zbiega Służb Mundurowych

   W sobotę 6 września w Orle odbył się II Leśny Bieg Zbiega dla Służb Mundurowych. Organizatorzy zapewnili wiele atrakcji takich jak: pokaz sprzętu strażackiego oraz akcję ratowniczą wykonaną przez Państwową Straż Pożarną w Ostrowi Mazowieckiej, konkurs dla młodzieżowych drużyn pożarniczych, pokaz sprzętu wykorzystywanego przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej, zawody łucznicze, pokaz jazdy konnej, degustację myśliwskich dań, liczne konkursy o przyrodzie i lesie oraz wystawę z okazji 90-lecia Lasów Państwowych.

   Główną atrakcją jednak był II Leśny Bieg Zbiega dla Służb Mundurowych, do rywalizacji zostali zaproszeni: Policja, Straż Pożarna, Żandarmeria Wojskowa, Inspekcja Transportu Drogowego, Biuro Ochrony Rządu, Służba Więzienna, Straż Graniczna, Służba Celna, Straż Miejska. Trasa biegu liczyła 11 km, była to trudna technicznie i wymagająca trasa, przebiegająca przez leśne bezdroża, zarośla, rowy melioracyjne. Na trasie trzeba było pokonać liczne przeszkody krzaki, powalone drzewa, bagniste rowy, koryto rzeki.

   Dla młodzieży i dzieci został zorganizowany Mini Bieg Zbiega, trasa liczyła 1,5 km ale na niej również nie zabrakło leśnych przeszkód. W Mini Biegu Zbiega wzięła udział reprezentacja Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Małkini Górnej w składzie Wiktor Moczulski, Maciej Radomski, Cezary Żurawski, której opiekunem jest druh Piotr Konferowicz. Wszyscy zawodnicy ukończyli bieg i otrzymali „certyfikat rzeczy niemożliwych”. W ogólnej klasyfikacji Mini Biegu Zbiega członek MDP w Małkini Górnej Cezary Żurawski zajął trzecie miejsce. W konkursie bojowym dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych organizowanym przez Państwową Straż Pożarną w Ostrowi Mazowieckiej nasi druhowie zajęli pierwsze i drugie miejsce. 

   Organizatorami II Leśnego Biegu Zbiega dla Służb Mundurowych podobnie jak w roku ubiegłym jest Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Warszawie oraz Nadleśnictwo Ostrów Mazowiecka.

Zapraszamy do galeri - II Leśny Bieg Zbiega Służb Mundurowych

© Copyright by OSP Małkinia Górna 2020 ©

stat4u