Ćwiczenia OSP - Małkinia Górna

   W niedzielne przedpołudnie 9 września br. w Gminie Małkinia Górna odbyły się ćwiczenia wszystkich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, mające na celu sprawdzić przygotowanie oraz czas reakcji naszych strażaków w przypadku realnego zagrożenia.

 

   Tuż po godzinie 11:00 w obrębie znacznej części Małkini Górnej rozległ się głośny dźwięk syren alarmujących o pożarze w okolicach Malinówki. Chwilę później na miejscu ćwiczeń, były już wszystkie wozy strażackie w pełnej gotowości do działań. Podczas akcji okazało się, że w lesie doszło do niebezpiecznego wypadku, skutkiem czego dwie osoby zostały ranne i są uwięzione we wraku samochodu. Strażacy błyskawicznie przystąpili do akcji ratowania poszkodowanych. W tym samym czasie druga grupa strażaków, już przystąpiła do gaszenia pożaru. Wszystkie działania przebiegały sprawnie. Choć dla niezorientowanych cała sytuacja wyglądała dość groźnie i niezwykle realistycznie, to na szczęście tylko ćwiczenia,których celem było sprawdzenie umiejętności strażaków, zarówno w zakresie prowadzenia działań gaśniczych na obszarach leśnych, akcji ratowniczych oraz koordynacji wspólnych działań. W sumie w akcji brało udział 9 ochotniczych zastępów strażackich. Tego dnia po raz kolejny nasi gminni ochotnicy udowodnili swoje bardzo dobre przygotowanie, dzięki czemu My, jako mieszkańcy gminy Małkini Górnej możemy czuć się bezpiecznie.

   Gospodarzem ćwiczeń był Wójt Gminy druh Marek Kubaszewski. Ćwiczenia jednostek OSP obserwował Komendant Powiatowy PSP st. bryg. mgr Krzysztof Hoffmann i druh Andrzej Sadowski. Nadzór nad jednostkami OSP sprawował Komendant Gminny druh Witold Biegaj. Nad prawidłowym przebiegiem akcji czuwali strażacy z PSP Ostrów Mazowiecka.

   Po zakończeniu ćwiczeń wszyscy druhowie udali się na tradycyjną strażacką grochówkę.
 

Zapraszamy do galeri - Ćwiczenia OSP - Małkinia Górna 2012

© Copyright by OSP Małkinia Górna 2020 ©

stat4u